ABD'li Chita Rivera, 91 yaşında hayatını kaybetti

Ünlü oyuncunun kızı Lisa Mordente, annesinin New York'ta geçirdiği hastalık sonrasında yaşamını yitirdiğini açıkladı. Yaklaşık 70 yıllık muazzam tiyatro kariyerinde sayısız projede yer alarak birçok ödüle layık görülen Rivera, Broadway sahnelerinde unutulmaz izler bıraktı.

ABD'li Chita Rivera, 91 yaşında hayatını kaybetti
Magazin
31-01-2024 15:24

Rivera, Tony Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görülen nadir sanatçılardan biriydi. Broadway'in efsanevi ismi, sosyal medya üzerinden paylaşılan mesajlarda "zarafeti, yeteneği ve tutkusuyla tiyatro dünyasına unutulmaz bir katkıda bulunan bir efsane" olarak anıldı. Oyuncu Jason Alexander, Rivera'yı "tanıdığı en harika meslektaşlarından biri" olarak nitelendirirken, onu sevgiyle anacağını belirtti.

Sinema dünyasının ünlü isimlerinden Mia Farrow da Rivera için "gerçek bir Broadway ikonu" ifadesini kullandı. "West Side Story"deki Anita ve "Bye Bye Birdie"deki Rose rolleriyle tanınan Rivera, "The Rink" ve "Kiss of the Spider Woman" müzikalleriyle de Tony Ödülleri'ne layık görülmüştü. Broadway sahnelerinde bıraktığı büyük mirasla hatırlanan Chita Rivera, sanat dünyasında büyük bir boşluğa neden oldu.

YORUMLAR

Yükleniyor...