Amazon, Stratejik Değişim Kapsamında Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkarıyor

Amazon, dünya genelinde etkili olan rekabet koşulları ve sektördeki hızlı değişimleri göz önünde bulundurarak, Prime Video ve Amazon MGM Studios birimlerinde bir dizi işten çıkarma gerçekleştirmeyi planlıyor.

Amazon, Stratejik Değişim Kapsamında Yüzlerce Çalışanını İşten Çıkarıyor
Ekonomi
11-01-2024 15:07

Şirketin medya bölümlerindeki bu stratejik değişikliklere dair yapılan açıklamada, Amazon MGM Studios ve Twitch'in de bu sürece dahil olduğu belirtiliyor.

Prime Video ve Amazon MGM Studios'un Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins, uzun vadeli hedeflere odaklanmak adına yapılan bu adımın zorunlu olduğunu vurgularken, sektördeki hızlı gelişmelerin göz önüne alındığını ifade etti. Yatırımları artırma kararı alırken belirli alanlardaki yatırımları azaltma veya durdurma ihtimalini değerlendiklerini belirten Hopkins, bu kararların sonucunda Prime Video ve Amazon MGM Studios organizasyonlarında birçok çalışanın işine son verileceğini açıkladı.

Hopkins, işten çıkarılanlara destek vermek adına özel paketlerin sağlanacağını ve bu süreçle ilgili detaylı bilgilerin etkilenen çalışanlara iletilmeye başlanacağını ifade etti.

Twitch'in CEO'su Daniel Clancy de benzer bir açıklama yaparak, Twitch'in iş gücünü küçültmeye yönelik bir adım attıklarını belirtti. Clancy, 500'den fazla personeli etkileyecek bu kararı alırken, şirketin mevcut ölçeğine ve gelecekteki büyüme beklentilerine uygun olarak organizasyonlarını boyutlandırdıklarını söyledi.

YORUMLAR

Yükleniyor...