Amerikalı YouTuber, Kasten Uçak Düşürme Girişimiyle 6 Ay Hapis Cezası Aldı

30 yaşındaki YouTuber Trevor Jacob, 2021 Aralık ayında selfie çubuğuyla bir uçaktan atladığı ve paraşütle yere indiği anları içeren videoyu paylaşarak dikkat çekmişti.

Amerikalı YouTuber, Kasten Uçak Düşürme Girişimiyle 6 Ay Hapis Cezası Aldı
Magazin
05-12-2023 15:02

Ancak uçağın 35 dakika sonra düşmesiyle birlikte Jacob, kasten uçak düşürmek ve yetkililere yalan söylemek suçlamalarıyla 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Federal savcılar, Jacob'un eyleminin büyük olasılıkla sosyal medyada ve haber kapsamında ilgi çekmek ve mali kazanç elde etmek amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Savcılar, bu tür tehlikeli davranışlara hoşgörü gösterilemeyeceğini vurguladı. Jacob ise cezanın doğru bir karar olduğunu ifade etti.

Jacob'un planının, uçuş sırasında uçağından atlayıp paraşütle yere inmeyi videoya çekmek olduğu belirtildi. Ancak hedefine ulaşmak yerine mali kazanç elde etme amacını güttüğü iddia edildi. Uçak, kalkıştan 35 dakika sonra Los Padres Ulusal Ormanı'na düşmüştü.

Olayın şüpheli bulunmasının ardından Jacob'un açıklamaları ve eylemleri üzerine yapılan soruşturmada, suçlamaların doğruluğu ortaya çıktı. Jacob, daha sonra YouTube'a yüklediği "Uçağımı Düşürdüm" başlıklı video ile olayı tanıtım amacıyla kullanmıştı.

YORUMLAR

Yükleniyor...