Bakan İbrahim Yumaklı: Limon Suyu İzlenimi Veren Ürünlere Kısıtlama Gelecek

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ankara'da düzenlenen Ulusal Gıda Kodeksi Komisyon Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan İbrahim Yumaklı: Limon Suyu İzlenimi Veren Ürünlere Kısıtlama Gelecek
Gündem
10-01-2024 15:32

Bakan Yumaklı, "Nar ekşisi izlenimi veren soslar gibi ürünlerin ardından, limon suyu izlenimi veren ürünlerin yurt içi piyasaya arzını da yasakladık" dedi. Yumaklı, geçen yıl yapılan düzenleme ile birlikte nar ekşisi sosu gibi ürünlerin yasaklandığını hatırlatarak, benzer bir adımı limon sosları için atacaklarını açıkladı.

Bakan Yumaklı, "Son birkaç ayda tarım sektöründe gerçekleştirdiğimiz devrim niteliğindeki değişikliklere ek olarak, gıda konusunda da reform niteliğinde düzenlemeler yaptık" dedi. Limon sosu izlenimi veren ürünlerin piyasaya arzının yasaklanmasıyla ilgili alınan kararın, tüketicilerin ürünler hakkında doğru bilgiye ulaşmasını sağlama amacını taşıdığını belirtti.

Bakan Yumaklı ayrıca yapay et üretimine ilişkin olarak da net bir duruş sergiledi. "Yapay et kesinlikle gündemimizde yok. Yapay et üretimine izin verilmesi asla söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yükleniyor...