Bakan Işıkhan: Emeklilerin Bayram İkramiyesi Talebine Hazırız, Artırma Adımları Atılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, katıldığı canlı yayında milyonlarca emeklinin beklentilerini karşılayacak müjdeli bir haber verdi.

Bakan Işıkhan: Emeklilerin Bayram İkramiyesi Talebine Hazırız, Artırma Adımları Atılacak
Ekonomi
07-02-2024 14:43

Bakan Işıkhan, emeklilerin bayram ikramiyelerinin artırılması talebine olumlu yanıt vererek, "Bu adımları atmaya hazırız" açıklamasında bulundu.

NTV canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Bakan Işıkhan, emeklilerin taleplerini değerlendirdiklerini ve Cumhurbaşkanı tarafından da destek gördüklerini belirtti. Emeklilere yönelik 5 bin TL ikramiye verdiklerini hatırlatan Işıkhan, Cumhurbaşkanının emeklilere gösterdiği teveccühü vurgulayarak, "Emeklilerimizin talep ve ihtiyaçlarını önceliklendiriyoruz. Gerekli değerlendirmeleri yapıyoruz. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşüp gerekli çalışmaları yaparız, bu adımları atarız" dedi.

Bakan Işıkhan, istihdamdaki artışı da vurgulayarak, 110 bin vatandaşa 990 milyon lira ödeme yapıldığını belirtti. Prim tahsilatının önemine değinen Işıkhan, ekonominin canlandırılması için kaybedilen insanların tekrar kazanılmasının önemli olduğunu ifade etti.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin artırılması talebine karşılık veren Bakan Işıkhan, "Emeklilerin bayram ikramiyelerini artırmaya hazırız" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Yükleniyor...