Bakan Vedat Işıkhan: 2024'te Asgari Ücrete Tek Zam Yeterli

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

 Bakan Vedat Işıkhan: 2024'te Asgari Ücrete Tek Zam Yeterli
Gündem
21-11-2023 16:00

Asgari ücret zammıyla ilgili konuşan Bakan Işıkhan, 2024 yılında asgari ücrete tek zam yapılacağını açıkladı ve ikinci zam beklentilerini ortadan kaldırdı.

Bakan Işıkhan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" dedi.

"Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü" şeklinde konuşan Işıkhan, asgari ücret görüşmelerinin aralık ayı içerisinde başlayacağını ve 31 Aralık'ta kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerektiğini belirtti.

YORUMLAR

Yükleniyor...