Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü Hainlara Kapı Kulu Olanlara Karşı Mücadelemiz Devam Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı 2. Pist Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, Irak'ın kuzeyinde gerçekleşen terör saldırısına ilişkin AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin yayımladığı ortak bildiriye CHP ve DEM Partisi'nin imza atmamasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bölücü Hainlara Kapı Kulu Olanlara Karşı Mücadelemiz Devam Edecek
Gündem
25-12-2023 15:02

Erdoğan, "3-5 oy alacağız diye bölücü hainlere kapı kulu olanlara meydanı asla bırakmayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki etkinlikte yaptığı konuşmada, havalimanının yeni pistinin açılışıyla birlikte yıllık 85 milyondan fazla yolcuyu ağırlama kapasitesine ulaşacağını belirtti. Terörle mücadelede kararlılık mesajları veren Erdoğan, "Terörle yürüyenlere meydanı asla bırakmayız. Son 21 yılda defalarca hüsrana uğradınız. İnşallah yine kaybedeceksiniz. Bir kez daha rezil ve zelil olmaktan kurtulamayacaksınız. Kim olduğunuzu çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, hava ulaşımı altyapısını güçlendirmek amacıyla yeni projelerin de planlandığını söyleyen Erdoğan, Çukurova Havalimanı'nın önümüzdeki ay açılmasını hedeflediklerini ve diğer havalimanı projelerinin de devam ettiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, CHP ve DEM Partisi'ne yönelik tepkisi ise, Irak'taki terör saldırısına ilişkin ortak bildiriye imza atmamaları nedeniyle geldi. Erdoğan, bu partilere hitaben, "3-5 oy alacağız diye bölücü hainlere kapı kulu olanlara meydanı asla bırakmayacağız" dedi.

YORUMLAR

Yükleniyor...