Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun ateşi düşmeye başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen DSİ tarafından tamamlanan 369 tesisin toplu açılış töreninde enflasyonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun ateşi düşmeye başladı
Spor
11-12-2023 15:26

Erdoğan, enflasyondaki düşüşün başladığını belirterek, aldıkları tedbirlerin pozitif etkilerinin piyasada daha fazla hissedildiğini ifade etti. Ayrıca, önümüzdeki aylardan itibaren çok daha iyi enflasyon oranlarına ulaşacaklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Türkiye'nin su kaynaklarını doğru yöneterek idareli kullanması gerektiğini ve suyu kirletmenin, gelecek nesillere karşı bir gaflet olduğunu söyledi. Su kaynaklarının ekonomiye kazandırılması gerektiğini belirterek, Türkiye'nin yer altı ve yer üstü zenginliklerini ekonomiye kazandırmak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Erdoğan ayrıca Türkiye'nin tam bağımsızlığını sürdüreceklerini ve ülkenin yer altı kaynaklarını, madenlerini, petrol ve doğalgaz rezervlerini keşfetme konusundaki kararlılıklarını vurguladı. Başka ülkelere olan bağımlılığı azaltmak adına Türkiye'nin sahip olduğu zengin kaynakları ekonomik olarak değerlendirmeye devam edeceklerini ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...