Darp Suçlamasıyla Yargılanan Cengiz Kurtoğlu İçin Hapis Cezası Talep Ediliyor

Ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu'nun, oyuncu Tolga Yüce'nin doğum günü partisinde işletmeci Mustafa Can'ı yumrukladığı iddiasıyla yargılandığı dava devam ediyor.

Darp Suçlamasıyla Yargılanan Cengiz Kurtoğlu İçin Hapis Cezası Talep Ediliyor
Magazin
12-10-2023 15:33

Sanatçı, 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Cengiz Kurtoğlu katıldı, ancak şikayetçi Mustafa Can duruşmaya gelmedi. Cengiz Kurtoğlu, kimlik tespiti sırasında aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu beyan etti. Olay günü Tolga Yüce'nin daveti üzerine doğum günü partisine katıldığını ifade eden Kurtoğlu, partinin beklentilerinin dışında geçtiğini söyledi. Partide yaşanan tartışma sırasında Mustafa Can'ın sanatçı Orhan Gencebay'a hakaret ettiğini, bu nedenle ortamın gerginleştiğini belirtti. Cengiz Kurtoğlu, tartışmada bazı sanatçıların isimlerinin geçtiğini ve bu isimlere yönelik eleştiri ve espri içerikli sözler sarf ettiğini ifade etti. Ancak fiziksel temasın olmadığını ve kötü bir söz söylemediğini iddia etti.

Duruşma savcısı, sanık Cengiz Kurtoğlu'nun "basit yaralama" ve "hakaret" suçlarından 5 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, taraflara savunma yapma süresi vererek duruşmayı erteledi. Cengiz Kurtoğlu, duruşma çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı ve "Duyanlara duymayanlara" diyerek şarkısına göndermede bulundu.

YORUMLAR

Yükleniyor...