Dilan Polat'ın Fenomen Arkadaşı Nevra Bilem'e Yöneltilen Dolandırıcılık Suçlamasıyla Gündemde

Dilan Polat'a yakınlığı ve altın takılarıyla ünlü fenomen Nevra Bilem, birçok vatandaşın dolandırılmasına neden olduğu iddiasıyla suç duyurularıyla karşı karşıya kaldı.

Dilan Polat'ın Fenomen Arkadaşı Nevra Bilem'e Yöneltilen Dolandırıcılık Suçlamasıyla Gündemde
Magazin
11-11-2023 11:55

Bilem'in, mobilya reklamları yaparak satılan ürünlerin ödemelerini akrabasının hesabına yatırdığı öne sürülüyor.

Bazı mağdurlar, Bilem'in altınlarını çektiği videolar ve Gelin Evi yarışmasıyla tanınan Instagram hesabında 1,5 milyon takipçiyi dolandırdığı iddiasında bulundu. Bir kadın, Bilem'in "bedava tatil" vaadiyle düzenlediği çekilişe katıldığını, ancak aradan geçen 15 gün sonra kendilerini devre mülk satın almaya zorlayan bir durumla karşılaştıklarını belirtti. Kadın, "Bu şahıs sadece parasına bakıyor" dedi.

Öte yandan, bir başka mağdur, Bilem'in bir mobilya firmasının reklamını yapmasının ardından ürün siparişi verdiğini, ancak ödemeyi yaptıktan sonra paranın fenomenin akrabasının hesabına gönderildiğini fark etti. Mağduriyetini anlatan kadın, "Bir firma ile anlaşma yapıyorsan, ödemenin firmanın hesabına yapılması gerekir. Sen neden kayınvalidenin hesabına parayı gönderiyorsun?" diye sordu.

Dolandırıldıklarını iddia eden bir grup mağdur, suç duyurusunda bulunmak üzere karakola başvurdu. Ancak mağdurlar, itiraz etmeye çalıştıklarında fenomenin kendilerini sosyal medya hesaplarından engellediğini belirtti.

YORUMLAR

Yükleniyor...