Ecem Erkek, Ödül Töreninde Hayvan Haklarına Dikkat Çekti

Altın Kelebek yarışmasında "En iyi komedi dizisi kadın oyuncusu" seçilen Ecem Erkek, ödül konuşmasında sokak hayvanlarına dikkat çekip kısırlaştırma çağrısı yaparak salonda büyük yankı uyandırdı.

Ecem Erkek, Ödül Töreninde Hayvan Haklarına Dikkat Çekti
Magazin
05-12-2023 15:07

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Erkek'in bu konuşmasına tepki göstererek, "Bu konuşma, 7 Ekim'den bu yana Gazze'de yaşanan trajediyi yok sayan, köpeğini diğer canlılardan üstün tutan kasıtlı bir konuşma" ifadelerini kullandı.

Erkek, ödül konuşmasında evde bekleyen köpeğine vurgu yaparak sokak hayvanlarının durumuna dikkat çekti. "Belediyelerde yapılacak, yapılması beklenen kısırlaştırma faaliyetinin bu sorunu çözeceğinden eminim" dedi. Ancak Saral, bu sözlerin ayrımcılığı pekiştirmeye yönelik hazırlanmış kasıtlı bir konuşma olduğunu savundu. Saral, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, "Bu konuşma öylesine yapılmış, genelgeçer bir konuşma değil. Her canlı bizim için değerlidir, önem arz etmektedir ama ne yazık ki kalbinde merhamet bulundurmayanların hayvan sevgisi yalnızca şovdan ibaret oluyor" dedi. Saral'ın bu tepkisi, Erkek'in konuşması üzerinden hayvan hakları ve Gazze'deki olayları içeren bir tartışmayı gündeme taşıdı.

YORUMLAR

Yükleniyor...