Emeklilere Müjdeli Gelişme: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İkramiye Talimatı

5 bin TL'lik ikramiyenin sadece çalışmayan emeklilere verilmesi kararı büyük tepkilere yol açmıştı. Ancak, artan şikayetler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girdi.

Emeklilere Müjdeli Gelişme: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İkramiye Talimatı
Ekonomi
24-11-2023 16:12

Çalışan emeklilere de aynı ikramiyenin verilmesi için ilgili bakanlıklara ayrıntılı bir çalışma talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu talimatı doğrultusunda, geçtiğimiz günlerde sadece çalışmayan emeklilere ödenen 5 bin liralık ikramiyenin artık çalışan emeklilere de ödenmesi için harekete geçildi. İlgili bakanlıklara verilen talimat doğrultusunda detaylı bir çalışma yapılacak ve çalışan emeklilere de ikramiye verilmesi için uygun bir plan ortaya çıkartılacak.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var. Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak." dedi.

Son kararı verecek olan ise Cumhurbaşkanı Erdoğan olacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında gerçekleştirilecek olan çalışmanın ardından ilgili bakanlıkların yaptığı değerlendirme sonucu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak ve son karar kendisi tarafından verilecek. Bu gelişmelerle birlikte, ikramiye konusundaki adaletsizlik giderilmeye çalışılacak ve emeklilere eşit bir şekilde yaklaşılması hedefleniyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...