Emeklilere Yönelik Yenilikçi Projeler Geliyor

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun teklifi ile SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarına yapılan zam oranı yüzde 49,25'e çıkarıldı.

Emeklilere Yönelik Yenilikçi Projeler Geliyor
Ekonomi
26-01-2024 13:39

Emeklilere sağlık hizmetlerinden kültürel etkinliklere, ulaşımdan sosyal imkanlara kadar geniş bir yelpazede avantajlar sunulacak.

Emekliler Yılı kapsamında planlanan projeler arasında, emekliye öncelik ve ayrıcalık tanıyan çalışmaların hayata geçirilmesi bulunuyor. Bu çerçevede, ekonomik ve sosyal destek hizmetlerinin artırılması, refah düzeylerinin yükseltilmesi ve emeklilere daha güvende ve huzurlu bir yaşam sunulması hedefleniyor.

Sosyal hakları genişletme amacıyla yapılacak çalışmalarda, emeklilere özel tasarlanmış hizmetler sunularak yaşam kalitelerinin artırılması planlanıyor. Sağlık, eğitim, kültür gibi alanlarda emeklilere özel avantajlar sağlanacak ve bu kapsamda kamu kurumları, bankalar ve özel sektörle protokoller yapılacak.

Ayrıca, emeklilere yönelik sosyal aktivite imkanları artacak ve "emekli buluşmaları" düzenlenerek emekliler arasında sosyal etkileşim ve dayanışma sağlanacak. Emeklilerin tecrübelerinden faydalanabilmeleri için danışmanlık imkanları oluşturulacak ve gençlere mesleki bilgi ve tecrübelerini aktarma platformları kurulacak.

YORUMLAR

Yükleniyor...