Erbakan'dan Açıklama: İstanbul, Ankara ve İzmir Dışında Kendi Adaylarımızla Seçimlere Katılacağız

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Ankara, İstanbul ve İzmir için talep geldiğini belirtti.

Erbakan'dan Açıklama: İstanbul, Ankara ve İzmir Dışında Kendi Adaylarımızla Seçimlere Katılacağız
Gündem
20-12-2023 15:27

Erbakan, bu üç büyük şehirde ittifak görüşmeleri yapmakta olduklarını ifade etti. Ancak, diğer iller ve ilçeler için partisinin kendi adayları ve logosuyla seçimlere gireceklerini vurguladı.

Partisinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi için düzenlediği aday tanıtım toplantısında konuşan Erbakan, Milli Görüş'ün yıllardır hak ettiği şekilde temsil edilmediğini ve diğer siyasi partilerin temiz bir belediyecilik anlayışı ortaya koyamadığını belirtti. Bu seçimde Yeniden Refah Partisi olarak Milli Görüş'ü ciddi bir şekilde temsil edeceklerini ifade etti. Erbakan, artık eski belediyecilik anlayışlarının ömrünü tamamladığını düşündüklerini ve makam için değil, Allah rızası için siyaset yapan kadroların Milli Görüş'ü temsil ettiğini söyledi.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de talep olması üzerine bu şehirlerde ittifak görüşmelerine başladıklarını belirten Erbakan, bu iller dışında tüm il ve ilçelerde partisinin kendi adayları ve logosuyla seçimlere gireceklerini ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...