Erdoğan-Bahçeli Buluşması Bugün Gerçekleşiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli'nin, 2024 Mart ayındaki yerel seçimlere yönelik işbirliklerini netleştirmek amacıyla bugün bir araya gelmeleri bekleniyor.

Erdoğan-Bahçeli Buluşması Bugün Gerçekleşiyor
Gündem
29-11-2023 15:21

Ankara kulislerine göre, AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde ortak adayla seçimlere girecek. Ancak, Adana, Mersin ve Manisa gibi şehirlerde MHP'nin adayının destekleneceği belirtiliyor, diğer büyükşehirlerde ise AK Parti'nin adayı desteklenecek.

Heyetler arası görüşmelerin neredeyse tamamlandığı ve bugünkü liderler görüşmesinde son şeklinin verileceği belirtiliyor. İttifak kapsamında, CHP'nin kazanabileceği bölgelere göre stratejiler oluşturulduğu ifade ediliyor.

Özellikle deprem illerinin yönetimi konusunda, AK Parti'nin hedeflerini gerçekleştirmek amacıyla işbirliği yapıldığı bildiriliyor. Ancak, deprem illeri arasında yer alan Osmaniye ve Adana'nın MHP'ye bırakıldığı vurgulanıyor.

Toplamda 27 il belediyesinde işbirliği yapılacağı belirtilirken, bu belediyelerden 23'ünde AK Parti, 4'ünde ise MHP'nin adayının destekleneceği ifade ediliyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...