Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. Yılı Sonrası Sivil Anayasa Hedefini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. yıl kutlamalarının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Cumhuriyet'in 100. Yılı Sonrası Sivil Anayasa Hedefini Açıkladı
Gündem
30-10-2023 12:46

Erdoğan, Cumhuriyet'in 2. asrına girdiğini belirtirken, "Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarıp Cumhuriyetimizin 100. yaşına yakışır sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşturmaktır." dedi.

Cumhuriyet'in 100. yılı şerefine yapılan kutlamaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. "Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz." diyen Erdoğan, önümüzdeki dönemde en büyük hedeflerinin sivil anayasa yapmak olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal'in hayallerini gerçekleştirmiş bir kadro olarak Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Cumhuriyetimizin ikinci asrına girmiş bulunuyoruz. Cumhuriyetimizi daha nice yıllara çok daha güçlü, çok daha müreffeh, çok daha itibarlı bir şekilde taşıma azmindeyiz.

Önümüzdeki dönemde en büyük hedefimiz, demokrasimizi darbe anayasası utancından kurtarıp Cumhuriyetimizin 100'üncü yaşına yakışır sivil, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya kavuşturmaktır." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Türkiye'nin Cumhuriyet'in 100. yılını kutladığı bu özel günde, dünyaya Türkiye Cumhuriyeti'nin mesut, muvaffak ve muzaffer olacağını ilan ettiklerini vurgulayarak, "Yeter ki biz bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya, kardeş olmaya, hep birlikte Türkiye olmaya devam edelim. Yeter ki biz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek ifade ettiğimiz duruşumuzdan taviz vermeyelim. Gerisi Allah'ın izniyle gelecektir." dedi.

YORUMLAR

Yükleniyor...