Fenomen Kıvanç Talu ve Eşi Beril Talu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Yakalandı

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen "Var Böyle Tipler" YouTube kanalının sahibi Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, geçtiğimiz aylarda 150 milyon liralık vurgun yaparak yurt dışına kaçtıkları iddialarıyla gündeme gelmişti.

Fenomen Kıvanç Talu ve Eşi Beril Talu, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Yakalandı
Magazin
05-01-2024 15:24

Sosyal medya fenomeni olarak bilinen "Var Böyle Tipler" YouTube kanalının sahibi Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu, geçtiğimiz aylarda 150 milyon liralık vurgun yaparak yurt dışına kaçtıkları iddialarıyla gündeme gelmişti. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yakalanan çift, polis ekiplerince gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Talu çifti hakkında daha önce dolandırıcılık suçlamasıyla şikayetler yapılmış, bu şikayetler üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Çiftin yurt dışına kaçmasını engellemek amacıyla alınan yurt dışı çıkış yasağı kararı da uygulandı. Fenomen çiftin, reklam kampanyası adı altında yakın çevresinden topladığı 150 milyon TL ile Portekiz'e kaçtığı ileri sürülmüştü. Mağdurların şikayetleri üzerine başlatılan soruşturma devam ederken, çiftin yasa dışı kaçışı ve dolandırıcılık iddiaları sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı.

YORUMLAR

Yükleniyor...