Futbol Liglerinin Yeni Sezonu, 19 Aralık Salı Günü Başlıyor

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı sonrası ertelenen tüm liglerin 19 Aralık Salı günü yeniden başlayacağını açıkladı.

Futbol Liglerinin Yeni Sezonu, 19 Aralık Salı Günü Başlıyor
Spor
13-12-2023 15:00

Süper Lig'in 15. haftasında Ankaragücü-Rizespor maçının ardından yaşanan olayların ardından TFF tarafından alınan kararlar Büyükekşi tarafından basın açıklamasıyla duyuruldu. Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Meler'e yönelik saldırısının ardından başlatılan soruşturma sonucunda Faruk Koca'nın tutuklandığı bilgisi verildi.

Başkan Büyükekşi, liglerde bu hafta sonunda oynanması gereken maçların 10 Ocak'a ertelendiğini belirtirken, 19 Aralık'tan itibaren ligin 17. hafta maçlarının oynanacağını ifade etti. Ancak, ligin 18. haftasında planlanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin tarihinde bir değişiklik olmadığını bildirdi.

Ayrıca, Hakem Halil Umut Meler'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Büyükekşi, Meler'in iyileştiğini ve taburcu olduğunu belirtti. TFF Başkanı, Hakem Meler'in durumunun sadece bir hakem değil, aynı zamanda iyi bir aile babası ve insan olduğunu vurgulayarak, saldırıya karşı her türlü önlemin alınacağını dile getirdi.

Başkan Büyükekşi, Türk adaletinin gereğini yerine getirdiğini ifade ederek, olayın sorumluları hakkında alınan tedbirlerin yeterli olacağını belirtti. PFDK'nın (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) Perşembe günü kararını açıklayacağını ve yeni yaptırımların getirileceğini söyledi. Ayrıca, Disiplin Talimatları'nda devre arasında değişiklik yapacaklarını ve bu tür olayların tekrar yaşanmaması için ek yaptırımlar ve para cezaları getireceklerini ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...