Gözaltına Alınan Bahar-Nihal Candan Kardeşlerin Evlerinde Arama Yapıldı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, devlet kurumlarından ihale yoluyla ucuza araç sattıklarını beyan ederek para topladıkları tespit edilen örgüt üyelerine yönelik operasyon düzenledi.

Gözaltına Alınan Bahar-Nihal Candan Kardeşlerin Evlerinde Arama Yapıldı
Magazin
14-11-2023 15:17

Gözaltına alınanlar arasında, yıllar önce moda yarışmalarına katılarak ünlenen ve gösterişli hayatlarıyla tanınan Nihal ve Bahar Candan kardeşler de bulunuyor.

Operasyon sırasında Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin evlerine yapılan baskın ve arama anları kameralara yansıdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin devlet kurumlarından ihaleyle ucuza araç satışı yaparak kara para akladıkları iddiasını ortaya çıkardı. Şüphelilerin, sözde ucuz araç satışlarıyla güven kazanarak mağdurlardan yaklaşık 10 milyon lira topladıkları belirlendi. İhalede sorun olduğu gerekçesiyle mağdurlara geri ödeme yapmayarak araç teslim etmedikleri tespit edilen şüpheliler arasında, çete lideri olarak bilinen eski polis memuru Onur Apaydın da bulunuyor.

Teknik ve fiziki takip sonucunda 6 şüpheli, 3 Mayıs'ta gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı. Çalışmalarını sürdüren polis ekipleri, Nihal ve Bahar Candan kardeşlerin söz konusu örgütün paralarını akladıklarını tespit etti. Bu nedenle Candan kardeşlere yönelik yeni bir operasyon düzenlendi ve 3 şüpheli daha gözaltına alındı. Candan kardeşler, işlemleri için Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

YORUMLAR

Yükleniyor...