İstanbul'da Büyük Kentsel Dönüşüm Hareketi Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da başlatılan kentsel dönüşüm seferberliği kapsamında "Yarısı Bizden" kampanyası ile 350 bin konutun dönüştürüleceğini duyurdu.

İstanbul'da Büyük Kentsel Dönüşüm Hareketi Başlıyor
Ekonomi
23-12-2023 20:05

Her bağımsız bölüm için kişi başına 1,5 milyon lira destek sağlanacak olan kampanya, 100 bin liralık kira desteği, 800 bin liralık hibe ve 700 bin liralık uygun şartlarda kredi şeklinde olacak.

Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu desteklerin ödenmesi evler tamamlandıktan sonra başlayacak ve ilk yılı faizsiz olarak tahsil edilecektir. Kalan yıllarda kredi maliyet oranı TÜFE'nin yarısı kadar olacak" dedi. Yarısı Bizden kampanyasına şu ana kadar 1 milyon 233 bin bağımsız bölüm için başvuru yapıldığını belirten Erdoğan, kampanya kapsamında toplamda 350 bin konutun dönüştürüleceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, İstanbul'da gerçekleştirilecek olan kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 17 yapıda bulunan 261 bağımsız bölümün yıkımına başlanacağını ve Bağcılar, Gaziosmanpaşa ve Tuzla'da toplam 3 bin 37 konutun temelinin atılacağını belirtti. Bu adımların, Yüzyılın Dönüşümü Projemize start verdiğini

YORUMLAR

Yükleniyor...