Maliye Bakanı Şimşek'in 'Paraya İhtiyacımız Yok' Sözleri Meclis'i Alevlendirdi

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı açıklamalar, muhalefet partilerinden sert tepkilerle karşılandı.

Maliye Bakanı Şimşek'in 'Paraya İhtiyacımız Yok' Sözleri Meclis'i Alevlendirdi
Gündem
21-12-2023 14:50

Şimşek, Türkiye'nin yurt dışında para aramadığını ve paraya ihtiyacının olmadığını belirtirken, CHP'li Burcu Köksal, "Paraya ihtiyacınız yoksa niye halktan çifter çifter vergi alıyorsunuz?" diye sert bir soru yöneltti.

Bakan Şimşek'in, Türkiye'nin ekonomik durumunun düzelmeye başladığına dair açıklamalarına karşılık olarak, muhalefet milletvekilleri maaş zamları ve işsizlikle ilgili eleştirilerde bulundu. Saadet Partili Bülent Kaya, Şimşek'e hitaben, "Cumhurbaşkanı size dolandırıcı demişti. Ben sizin dolandırıcı olduğunuzu düşünmüyorum. Kendisi sizden özür diledi mi?" şeklinde konuşarak tansiyonu yükseltti.

Bakanlığının 2024 yılı bütçesini anlatan Şimşek, Türkiye'nin paraya ihtiyaç duymadığını vurgulayarak, "Biz hiç kimseden para istemedik. Türkiye'nin paraya ihtiyacı yok. Arzuladığımızdan daha fazla para girişi zaten var" dedi. Muhalefet milletvekilleri ise bu açıklamalara vergi politikaları ve işsizlikle ilgili eleştirilerle karşılık verdiler.

YORUMLAR

Yükleniyor...