Milyoner'de Filistin Sorusuyla İsrail-Gazze Saldırılarına Tepki Gösterdi

ATV'de yayınlanan "Kim Milyoner Olmak İster?" programının dün akşamki bölümünde İsrail-Gazze saldırılarına dair bir soru soruldu.

Milyoner'de Filistin Sorusuyla İsrail-Gazze Saldırılarına Tepki Gösterdi
Magazin
06-11-2023 15:06

Sorunun ardından yaşanan zulme tepki gösteren İmirzalıoğlu, "Gazze'deki sivilleri, bütün dünya bir gözünü kapatarak, bir kulağını tıkayarak izliyor. İnşallah dünya bir an evvel aklını başına toplar" ifadelerini kullandı.

Sorulan soru, İsrail'in işgal ettiği Filistin topraklarında Filistin bayrağının yasaklanmasının ardından, hangi sembolün protesto amacıyla kullanıldığını sormuştu. Yarışmacı, "Karpuz dilimi" yanıtını vererek doğru cevabı verdi.

Konuşmanın sonunda İmirzalıoğlu, Gazze'deki zulme karşı sesini yükselterek, "İnşallah o topraklara barış gelir, oradaki çocuk ve sivil insanların ölümü son bulur. Dünya tuhaf bir şekilde sanki yokuş aşağı yuvarlanıyormuş gibi. Her tarafta savaşlar patlak veriyor. Şu sivillerin ölmesi hepimizin içini acıtıyor. Kimden, hangi inançtan olursa olsun. Gazze'deki sivilleri, bütün dünya bir gözünü kapatarak, bir kulağını tıkayarak izliyor. Gerçekten haklının yanında olmuyorlar. Kim güçlüyse onun yanında oluyorlar. İnşallah dünya bir an evvel aklını başına toplar. İnşallah kendini büyük gören ülkeler, insani vicdani bir şekilde tavır alırlar ve bütün bu savaşlar son bulur. Oradaki insanlar için dua ediyoruz. Allah sabırlar versin" şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Yükleniyor...