Murat Kurum İstanbul'da Yaşamı Daha Konforlu Hale Getireceğiz

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı.

Murat Kurum İstanbul'da Yaşamı Daha Konforlu Hale Getireceğiz
Gündem
08-01-2024 11:52

Fatih Sultan Mehmet Han Türbesi'ni ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Kurum, özellikle ulaşım ve kentsel dönüşüm konularına vurgu yaptı. İstanbul'da yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefleyen Kurum, çeşitli projeleri ve taahhütleri kamuoyuyla paylaştı.

Kurum'un açıklamalarından öne çıkan noktalar şu şekilde:

  1. Ulaşım ve Trafik Çilesi: Kurum, İstanbul'daki trafik sorununa çözüm bulmayı amaçladıklarını belirterek, "İstanbul'da yaşamayı eziyet olmaktan çıkaracağız" dedi. Trafik çilesini sona erdirecek adımlar atacaklarını ifade etti.

  2. Kentsel Dönüşüm: Kentsel dönüşüm çalışmalarına vurgu yaparak, İstanbul'un tarihi yarımadasını ihya etmeyi planladıklarını söyledi. Riskli yapıların ortadan kaldırılması ve İstanbul'un medeniyet başkenti kimliğini güçlendirmeyi amaçlıyorlar.

  3. Deprem Çalışmaları: İstanbul'un deprem riskini azaltmak adına 39 ilçede deprem çalışmaları yapacaklarını açıkladı. Geçmişi gelecekle buluşturarak, şehrin altyapısını daha dayanıklı hale getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

  4. Halkla İşbirliği: Projeleri vatandaşlarla birlikte hayata geçireceklerini vurgulayarak, "Bu kenti 16 milyon İstanbullu kardeşimizle yöneteceğiz" dedi. Ayrıca, vatandaşların katılımıyla önemli yenileme projelerini gerçekleştireceklerini belirtti.

  5. Tarih ve Geleneklere Saygı: İstanbul'un kültürel zenginliklerine vurgu yaparak, tarihi yarımadayı güvenli ve gezip dolaşılabilir bir yer haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Fatih Sultan Mehmet Han'ın çizgisinde olacaklarını ifade etti.

Aday, seçim kampanyası süresince İstanbul'un farklı bölgelerinde vatandaşlarla buluşarak onların görüşlerini dinleyeceğini ve projelerini daha da şekillendireceğini belirtti.

YORUMLAR

Yükleniyor...