Rolls-Royce, İş Gücünde Azaltma Stratejisi Geliştiriyor

Dünyaca ünlü otomotiv şirketi Rolls-Royce, daha etkili bir organizasyon yapısı oluşturarak verimliliği artırmayı hedefleyen bir plan doğrultusunda dünya genelinde 2.000 ila 2.500 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

Rolls-Royce, İş Gücünde Azaltma Stratejisi Geliştiriyor
Ekonomi
17-10-2023 14:56

Rolls-Royce'un yaptığı açıklamada, bu yeni organizasyon yapısının müşterilere daha iyi hizmet sunmayı ve birinci sınıf ürünler sunmaya devam etmeyi amaçladığı belirtiliyor. Planlanan değişikliklerin maliyet verimliliği sağlamayı hedeflediği vurgulanıyor. Şirket, 2023 yılına kadar maliyetleri ve personel sayısını daha sıkı bir şekilde yöneterek çalışan sayısındaki genel azalmayı minimize etmeyi planlıyor. Bu değişiklikler sonrasında dünya genelinde çalışan sayısının 2.000 ila 2.500 kişi azalması bekleniyor. Şu anda Rolls-Royce, 42.000 kişiyi istihdam ediyor.

Rolls-Royce CEO'su Tufan Erginbilgiç, bu planın şirketin geleceğine yönelik bir adım olduğunu vurgulayarak, yeni organizasyon yapısının müşterilere, iş ortaklarına ve hissedarlarına daha etkili hizmet sunacak bir şirket oluşturmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, bu değişikliklerin şirketin uzun vadeli başarısını destekleyeceğini ve daha fazla yetenek geliştirmeye olanak tanıyacağını ifade etti. Bu, yüksek performanslı, rekabetçi, dayanıklı ve büyüyen bir Rolls-Royce'un uzun vadeli dönüşüm yolculuğunun bir parçası olarak görülüyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...