Sinan Akçıl'ın İstanbul'daki 100. Yıl Kutlamaları Hakkındaki Sözleri Tartışma Yarattı

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl, Filistin'deki yaşananlar nedeniyle 100. yıl kutlamalarında konser vermeyi reddedip İstanbul'daki kutlamaları eleştirdi.

Sinan Akçıl'ın İstanbul'daki 100. Yıl Kutlamaları Hakkındaki Sözleri Tartışma Yarattı
Magazin
30-10-2023 12:12

Akçıl'ın "Biraz daha çaba ile 101'inci yılda İstanbul'da çok daha güzel kutlamalar olacaktır inanıyorum" sözleri tepki çekti.

Filistin'deki savaş ve İsrail'in Gazze'ye saldırıları nedeniyle 100. yıl kutlamalarında sahne almayan Sinan Akçıl, İstanbul'daki gösterileri de eleştirdi. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Akçıl, "Ben 100. yıl konserini yapmıyorum Filistin'e duyduğumuz hassasiyetten dolayı. Bu zulüm normale dönünce daha da coşkuyla yapacağız 100. yıl konserlerimizi inşallah" dedi.

İstanbul'un farklı semtlerinde gerçekleşen 100. yıl kutlamalarını beğenmeyen Sinan Akçıl, "Bu sene gerçekleşen Kültür Yolu konserleri özellikle Anadolu ayakları İstanbul'da yapılan 100. yıl konser etkinliklerinden daha kalabalıktı ve sahne olacak daha görkemliydi. Seneye bekleriz kendi gözlerinizle görmeye. Biraz daha çaba ile 101'inci yılda İstanbul'da çok daha güzel kutlamalar olacaktır inanıyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yükleniyor...