Tesla Cybertruck, İlk Kaza Deneyimini Sağlam Bir Şekilde Atlattı

Elon Musk'ın çelik ve uçlara dokunan tasarımıyla dikkat çeken Tesla Cybertruck, Kaliforniya'da gerçekleşen ilk kazasını atlattı.

Tesla Cybertruck, İlk Kaza Deneyimini Sağlam Bir Şekilde Atlattı
Dünya
29-12-2023 12:16

Kaza, 17 yaşındaki bir sürücünün yönetimindeki başka bir araçla kafa kafaya çarpışma şeklinde meydana geldi. Şans eseri, kazada herhangi bir can kaybı yaşanmazken, Cybertruck neredeyse hiç hasar almadan olaydan sıyrıldı. Diğer araç ise ön kısmında ciddi hasarlarla karşı karşıya kaldı.

2019 yılında tanıtılan ve geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Cybertruck, çelik tasarımıyla öne çıkıyor ancak bu tasarımın pratikte ne kadar dayanıklı olduğu merak konusuydu. Kazadan sonra Cybertruck'in neredeyse çizik bile almadığını gösteren fotoğraflar, tasarımın etkileyici sağlamlığını bir kez daha ortaya koydu.

Olay, Reddit platformunda paylaşılan görüntülerle gündeme geldi. Fotoğraflar, çarpışmanın etkisiyle diğer aracın ön kısmında meydana gelen ciddi hasarı gösterirken, Cybertruck'ın sağlamlığı ise dikkat çekiciydi. Ancak, görüntülerin sadece bir tarafını gösterdiği ve diğer tarafı net bir şekilde görmemizin mümkün olmadığı belirtiliyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...