Yeni Araç Fiyatlarında Büyük İndirim!

İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, otomotiv sektöründe yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, satışların ve fiyatların rekorlar kırarak arttığı dönemin geride kaldığını belirtti.

Yeni Araç Fiyatlarında Büyük İndirim!
Ekonomi
11-11-2023 12:46

Hayrettin Ertemel,fiyat artışlarının yavaşladığını ve indirim, kampanya döneminin başladığını ifade eden Ertemel, markaların ellerindeki araç stoklarının artmasıyla birlikte piyasanın eski günlerine dönmeye başladığını vurguladı.

Ertemel, sıfır otomobil almak isteyenler için internet sitelerinde yer alan fiyat listelerine göre en uygun modellerin belirlendiğini açıkladı. Ayrıca, bayilerin kendi bünyelerinde uygun faiz oranlı kredi imkanları sunduğunu ve %15'e varan indirimlerin uygulandığını belirtti. Özellikle bayilerin sağladığı uygun faizli kredilerin, banka kredisine ulaşmanın zor olduğu ve yüksek faizler talep edilen bir ortamda önemli bir avantaj olduğuna dikkat çekti.

Ertemel, söz konusu gelişmelerin, Ticaret Bakanlığı'nın piyasa düzeni ve fiyat istikrarına yönelik attığı etkili adımların sonucunda ortaya çıktığını ve kayıt dışı ticaretin sektörden çekildiği bir döneme girildiğini belirtti. Bu durumun, yıl sonunda sıfır araçlarda ciddi indirimler ve kampanyalar düzenlenmesine olanak sağladığını ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...