Yılmaz Tunç'tan Polat Ailesi Hakkında Açıklama: Adalet, Suç Örgütlerine Karşı Mücadeleye Devam Edecek

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara'da bir otelde katıldığı Uzlaştırma Ödül Töreni'nin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yılmaz Tunç'tan Polat Ailesi Hakkında Açıklama: Adalet, Suç Örgütlerine Karşı Mücadeleye Devam Edecek
Gündem
24-10-2023 15:33

Tunç, aralarında Dilan Polat ve Engin Polat'ın da bulunduğu suç örgütlerine yapılan operasyonlara ilişkin, "Yargı, her türlü suç şebekesinin üzerine gitmeye bundan sonra da devam edecektir" dedi. Suç örgütlerine yönelik yapılan operasyonlara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Tunç şu ifadeleri kullandı: "İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan bir soruşturma söz konusu. Orada 12 kişi hakkında yurt dışı çıkış yasağı, adli kontrol tedbiri kararı verildi. Bütün mal varlıklarına da el konuldu. MASAK raporları çerçevesi içerisinde de bütün bunlar yargımız tarafından süratle gerçekleşiyor. Sosyal medyada yargının bu konuda duyarsız kaldığı eleştirilerine kesinlikle katılmayın, bunlara inanmayın.

Yargı her türlü suçun üzerine kararlılıkla gider. Son zamanlarda çeteler üzerine yapılan operasyonlar, uyuşturucu tacirlerinin üzerine gidilmesi tüm bunlar yargının talimatlarıyla, cumhuriyet başsavcılıklarımıza gelen ihbarların anında değerlendirilerek kollara verilen talimatlarla cumhuriyet başsavcısı ve savcılarımızın konunun üzerine hassasiyetle gitmesiyle gerçekleşiyor. Yargı, her türlü suç şebekesinin üzerine gitmeye bundan sonra da devam edecektir. Tüm hedefimiz, Türkiye'yi huzurlu bir geleceğe, her türlü şiddetten, terörden arınmış ve çetelerden arınmış bir ülke yapmanın gayreti içerisindeyiz."

YORUMLAR

Yükleniyor...