Aile Destek Programı Ödemeleri Bugün Hesaplarda

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelerin bugün itibarıyla hesaplara aktarılacağını duyurdu.

Aile Destek Programı Ödemeleri Bugün Hesaplarda
Genel
08-12-2023 13:19

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar lira destek sağlanacağını belirtti. Türkiye genelinde uygulanan en kapsamlı sosyal yardım programı olan Aile Destek Programı kapsamında bugüne kadar 60,3 milyar lira destek sağlandığını açıkladı.

Göktaş, gelir kriterleri üzerinden belirlenen programın sadece düzenli sosyal yardım alanları değil, dezavantajı olmasına rağmen düzenli yardım alamayan haneleri de içerdiğini ifade etti. Bakan, "Sosyal refah paylaşımını öncelikli kılan bir bakış açısıyla, etkili bir şekilde güçlü sosyal yardım sistemini uyguluyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz" dedi.

Bakan Göktaş, düzenli destekleri her ay sağladıklarını ve bu sayede ihtiyaç sahibi hanelere yönelik desteklerini sürdürdüklerini vurgulayarak, "Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz.

YORUMLAR

Yükleniyor...