Arda Turan "Bütün Birikimim Bir Anda Gitti

İstanbul'da, eski Denizbank şube müdürü Seçil Erzan'ın, aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu'nun da bulunduğu ünlü futbolcuları 44 milyon dolar dolandırdığı iddiasıyla başlayan davada Arda Turan mahkemede ifade verdi.

Arda Turan
Spor
21-11-2023 16:09

Arda Turan, "Yıllardır çalışıp kazandığım bütün paramı emeğimi Seçil Erzan beni kandırarak yok etmiştir. 13 milyon 900 bin doları elden verdi. Bütün birikimim bir anda gitti" dedi.

Mahkemede söz alan Seçil Erzan ise suçlamaları reddederek, "Ben dolandırıcı değilim, esas ben dolandırıldım. Kazandırırken Seçil'dim, kazandıramayınca dolandırıcı oldum" ifadelerini kullandı.

Mahkeme, 2 sanığın tahliyesine hükmederken, Seçil Erzan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Denizbank'ın iddianamedeki suçlamalara karışma talebi reddedildi ve mahkeme, eksik belgelerin tamamlanması için süre verdi. Duruşma ertelendi.

İddianameye göre, Seçil Erzan'ın Arda Turan'dan 13 milyon 900 bin dolar aldığı ve sadece 6 milyon 400 bin dolarını geri ödediği belirtiliyor. Erzan'ın toplamda 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira civarında bir miktarla 18 kişiyi dolandırdığı iddia ediliyor.

Erzan'a "nitelikli dolandırıcılık" ve "özel belgede sahtecilik" suçlarından 66 yıldan 216 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Diğer 6 sanığa da 3 ila 65 yıl arasında değişen hapis cezaları isteniyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...