Bakan Bolat'ın İndirim Çağrısına Marketlerden Olumlu Yanıt

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın marketlere yönelik yaptığı "Marketlerden büyük bir indirim kampanyası bekliyoruz" çağrısına Türkiye Perakendeciler Federasyonu'nun (TPF) Başkanı Ömer Düzgün'den yanıt geldi.

Bakan Bolat'ın İndirim Çağrısına Marketlerden Olumlu Yanıt
Ekonomi
06-10-2023 18:27

Düzgün, TPF'nin 5.500 yerel zincir marketi temsil ettiğini belirterek, mevcut indirimlerin yanı sıra dayanıklı tüketim ürünleri, temizlik ürünleri ve mutfak araç gereçleri gibi ürünlerde aralık ayı sonuna kadar zam yapmama kararı aldıklarını açıkladı.

Düzgün, yerel zincir marketlerin ekonomik koşullarda vatandaşların bütçesini desteklemeye devam edeceklerini ve her gün birçok farklı ürün grubunda indirim kampanyalarına devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, kalite erozyonu olmadan ürünlerde fiyat ve marka karşılaştırmalarının mümkün olduğunu belirtti.

Marketlerin fiyatlarını belirleme konusunda son halka olduklarını ifade eden Düzgün, tüketici fiyatının sadece raf fiyatıyla değil, üretici, tedarikçi, lojistik ve genel giderler gibi birçok faktörü içerdiğini söyledi. TPF Başkanı, enflasyonun düşmesine katkı sağlamak için bu zincirin her halkasının sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.

Son olarak, yerel zincirlerin üreticilerden talebinin zamlı ürün ve liste göndermemeleri olduğunu belirten Düzgün, ekonomik zorlukların üstesinden gelmek ve enflasyona katkıda bulunmak için işbirliği yapılması gerektiğini ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...