Bakan Işıkhan: Emekli İkramiyesinde Kapsam Genişlemeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü gerçekleştirilen Kabine toplantısının ardından çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus yapılacak 5 bin lira ikramiye müjdesini verdi.

Bakan Işıkhan: Emekli İkramiyesinde Kapsam Genişlemeyecek
Ekonomi
11-10-2023 14:28

Düzenlemenin kapsamının genişletilmesi taleplerine son noktayı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan koydu. Bakan Işıkhan, "Emekli ikramiyeleri ile ilgili kapsam genişlemeyecek. Sosyal devlet olarak hedef grubumuz mağdur olan geçim sıkıntısı yaşayan emeklileri kapsam içine almaktı" dedi.

Bakan Işıkhan konu hakkında şunları söyledi: "Biz düzenlemeyi tamamladık. Hayırlı olsun emeklilerimize, çalışan emeklileri kapsam dışında bıraktık. Mücbir sebeplerden dolayı bütçemiz de bir kısıtlamaya gitmek zorunda kaldık. Elde edebileceğimiz maksimum sonuç buydu. Başka bir çalışma söz konusu değil. Sosyal devlet olarak hedef grubumuz mağdur olan geçim sıkıntısı yaşayan emeklileri kapsam içine almaktı."

Emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiye bir defaya mahsus olacak ve kasım ayının ilk yarısında hesaplara yatırılacak. Ayrıca, dul ve yetimler de emeklilik hisse oranına göre ikramiye alacaklar. Dul olup çocuğu olmayan kişilere 3750 lira, dul olup çocuğu olan kişilere 2500 lira, yetimlere ise 1250 lira ödeme yapılması bekleniyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...