Yasalaşma sürecinin tamamlanmasının ardından, emeklilere yapılacak 5 bin TL'lik ikramiyelerin aralık ayı içerisinde hesaplara yatırılması planlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çalışan emeklilere de 5 bin TL verilmesine ilişkin detaylı bir çalışma var. Kapsamı ve detayları çalışma sonrasında ortaya çıkacak." ifadelerini kullandı.

Bu talimat doğrultusunda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından başlatılan çalışmanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayının ardından Meclis'e sunulması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, geçen ay alınan bir defalık 5 bin liralık ilave ödeme kararının emeklilerin bir kısmını dışarıda bıraktığını ve bu durumun içlerine sinmediğini belirterek, gerekli düzenleme talimatını verdiğini ifade etmişti. Bu düzenlemenin Meclis'e sunulmasıyla birlikte, ödemelerin aralık ayı içerisinde emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor.