Cumhurbaşkanı ve Ticaret Bakanı, Ekim Ayındaki Fiyat İndirim Kampanyasının Başarısını Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, geçtiğimiz ekim ayında tüm sektörlere yönelik başlattıkları fiyat indirim kampanyasının büyük bir ilgi gördüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve Ticaret Bakanı, Ekim Ayındaki Fiyat İndirim Kampanyasının Başarısını Açıkladı
Ekonomi
13-11-2023 14:51

Bakan Bolat, kampanyaya katılan 500 büyük işletmenin 55 bine yakın şubesiyle bu çağrıya olumlu yanıt verdiğini belirtti.

13 Ekim tarihinde başlatılan fiyat indirim kampanyasının genişletilmesi ve kampanyaya katılan işletmelerle koordinasyonun güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda Bakan Bolat, kampanyaya destek veren iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan, 13 Ekim'den bu yana Ticaret Bakanlığına başvuran ve fiyat indirimlerini gerçekleştiren 500 büyük işletmenin 55 bine yakın şubesiyle kampanyaya katılım sağlandığını açıkladı. Gıda, tekstil, mobilya, elektronik, beyaz eşya, kozmetik ve hizmet sektörleri gibi farklı gruplardan birçok işletmenin kampanyaya destek verdiğini belirtti.

Bakan Bolat, ayrıca, 2023 yılında piyasa bozucu faaliyetlere yönelik uygulanan idari para cezasının 710 milyon TL'ye ulaştığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekim ayında iş dünyasına yönelik enflasyonla mücadele çağrısı yaptığını hatırlatan Bakan Bolat, bu çağrıya olumlu yanıt veren özel sektör kuruluşlarına teşekkür etti.

Bakan Bolat, dünya genelinde yaşanan olumsuz gelişmelerin, küresel iklim değişikliği, gıda arzındaki sorunlar, enerji ve gıda fiyatlarının artışı, Rusya-Ukrayna savaşı ve salgın sürecinin riskleri ve belirsizlikleri artırdığını belirtti. Bu bağlamda, dünya genelindeki yüksek enflasyon sorununun, gelişmiş ülkeler de dahil olmak üzere her yerde en önemli öncelik haline geldiğini vurguladı.

Bakan Bolat, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde hükümetin enflasyon sorunuyla mücadelede kararlılıkla hareket ettiğini ve dar gelirli kesimleri korumak adına gelir arttırıcı tedbirler aldığını ifade etti. Ticaret Bakanlığı olarak, gönüllülük esasına dayalı olarak organize ve geleneksel perakende sektöründeki binlerce firmaya fiyat indirim kampanyası düzenleme çağrısında bulunduklarını belirten Bakan Bolat, bu çağrının pek çok işletme tarafından olumlu karşılandığını söyledi.

YORUMLAR

Yükleniyor...