Dışişleri Bakanlığı'ndan Lübnan'daki Türk Vatandaşlarına Yönelik Uyarı: Riskli Bölgelerden Kaçının

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İsrail-Filistin savaşındaki çatışmaların Lübnan sınırına yayılmasının ardından Lübnan'da bulunan Türk vatandaşlarına Litani Nehri'nin güneyinde kalan bölgelerden uzak durmaları konusunda bir uyarı yayınladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Lübnan'daki Türk Vatandaşlarına Yönelik Uyarı: Riskli Bölgelerden Kaçının
Genel
13-10-2023 14:48

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "İsrail ve Filistin'deki son gelişmelerin Lübnan'ın güney bölgelerine yansımaları göz önüne alındığında, Lübnan'da bulunan vatandaşlarımızın dikkatli olmaları ve mümkünse Litani Nehri'nin güneyindeki bölgelerden uzak durmaları tavsiye edilmektedir. Gelişmeleri resmi web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla takip etmeleri önemlidir" denildi.

Çatışmaların Lübnan sınırına sıçraması, Hamas'ın İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından başlatılan "Aksa Tufanı" adlı operasyonla başlamıştı. Bu operasyon, Gazze'den İsrail'e yönelik roket saldırıları ve Gazze-İsrail sınırındaki Beyt Hanun-Erez Sınır Kapısı'na baskınlarla başlamıştı. Bu nedenle Türk vatandaşlarına Lübnan'ın güney bölgelerinden uzak durma tavsiyesi yapıldı.

YORUMLAR

Yükleniyor...