Emeklilere 15 Kasım'a Kadar Hesaplarda 5 Bin Liralık İkramiye Yatırılacak

Çalışmayan emeklilere bir seferlik olmak üzere verilecek 5 bin liralık ikramiye ödemesinin ne zaman hesaplarda olacağı belli oldu.

Emeklilere 15 Kasım'a Kadar Hesaplarda 5 Bin Liralık İkramiye Yatırılacak
Ekonomi
01-11-2023 15:44

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ödemelerin 15 Kasım'a kadar yatırılacağını açıkladı.

Temmuz ayında aldıkları zamdan memnun olmayan ve geçim sıkıntısı şikayeti artan emeklilere bir seferliğe mahsus olmak üzere 5 bin lira ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştı. Milyonlar ödemenin ne zaman hesaplara aktarılacağını merak ederken, beklenen açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan geldi. Bakan Işıkhan, ödemelerin 15 Kasım'a kadar hesaplara aktarılacağını söyledi.

Bakan Işıkhan, kabine toplantısı sonrası gazetecilere açıklama yaparak, "Çalışmalarda sona geldik. Ödemeler Kasım'ın 15'ini geçmeyecek gibi duruyor." dedi.

Bu ödeme, 12,2 milyon emekliyi ilgilendirmekte ve bütçeye toplamda 61 milyar lira maliyeti bulunmaktadır. Ödeme kapsamı dışında olanlar arasında, sosyal güvenlik destek primine tabi olanlar, çalışanlar, faaliyette bulunanlar, ve yaşlılık aylığı alanlar yer almaktadır. Birden fazla dosyadan gelir veya aylık alanlara, en fazla ödeme sağlayan bir dosya üzerinden ödeme yapılacaktır.

YORUMLAR

Yükleniyor...