Emre Belözoğlu, Halil Umut Meler'in "Bana saldırıyı o planladı" iddiasına hızlı bir yanıt verdi

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, hakem Halil Umut Meler'in saldırıya uğradığı olayla ilgili suçlamalara yanıt verdi.

Emre Belözoğlu, Halil Umut Meler'in
Spor
20-12-2023 15:31

Belözoğlu, yaşanan olaylar sonrasında Meler'e özür dilediğini belirterek şunları söyledi: "Olayı duyunca sahaya çıktım ve Halil Umut Meler'e sarıldım. Koridorda da üç kez kendisinden yaşananlardan dolayı özür diledim. Daha sonra kendisini aradım, istirahatte olduğu için yardımcı hakemiyle konuştum. Yardımcı hakemi de bana 'Ben şahidim koridorda yanımıza gelerek bize destek oldunuz. Yerde vuranlara da bağırarak, nerede sizin delikanlılığınız, diye tepki gösterdiniz.' Kendisi de bana teşekkür etti. Gerekli açıklamaları yarın maçımızdan sonra da yapacağım."

Geçtiğimiz hafta Süper Lig'de MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında oynanan maçın ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e yönelik yumruklu saldırısı gündemdeydi. Meler, saldırının ardından hastanelik olurken, Koca tutuklandı. Meler, taburcu olduktan sonra yaptığı açıklamada, yaşanan saldırının Belözoğlu'nun planlı bir eylemi olduğunu iddia etmişti. Ancak Belözoğlu, yaşanan olaylar sonrasında yaptığı açıklamada Meler'e özür dilediğini ve destek olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Yükleniyor...