Fatih Terim'ın Avukatı İlk Kez Rakamı Açıkladı: Seçil Erzan'a Kaç Milyon Dolar Ödendi?

Banka müdürü Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" adı altında futbol dünyasını dolandırdığı davada, Terim cephesi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Fatih Terim'ın Avukatı İlk Kez Rakamı Açıkladı: Seçil Erzan'a Kaç Milyon Dolar Ödendi?
Spor
01-12-2023 12:48

Terim'in avukatı Tufan Karataş, yaptığı açıklamada, Fatih Terim'in 3-3.5 milyon dolarının kayıp olduğunu belirtti.

Seçil Erzan'ın "Fatih Terim Fonu" adı altında 49 kişiden en az 45 milyon dolar topladığı ortaya çıkmıştı. Terim'in avukatı Karataş, konuyla ilgili olarak Sözcü'den İsmail Saymaz'a açıklamalarda bulundu. Karataş, "Fatih Terim Fonu" adı altında para verilip verilmediği sorusuna, "Fon adı altında para vermedi. Tüm yatırımları hesaplar üzerinden işletiliyordu." diyerek yanıtladı. Ayrıca Erzan ile para alışverişi olmadığını belirten Karataş, "Erzan'la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi." ifadelerini kullandı.

Avukat Karataş, Terim'in Seçil Erzan'a para gönderip göndermediği sorusuna ise, "Seçil'in kontrolünde olan ve istediği gibi girip çıktığı bir hesap. 'Hocam şu kağıdı alacağız' diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor." cevabını verdi. Ayrıca Terim'in hesabında iddia edilen miktarda para olup olmadığı sorusuna ise, "Geçmişten beri olduğunu zannettiği para, bu para. Bize göre hesapta 3-3,5 milyon dolar olması lazım. Seçil'in 'Kağıt, hazine, fon aldım' diye bir hikayesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var. Gerçekten alıp satmış. Ama olması gereken 3-3.5 milyon dolar ortada yok." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Yükleniyor...