Futbol Arenasında Yükselen Saadet Zinciri Skandalı: Bakanlık Olaya El Koydu

İstanbul'da gerçekleşen operasyonla ortaya çıkan "Fatih Terim Fonu" skandalı, 18 kişiyi toplamda 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırma suçlamasıyla yargılanan bankacı Seçil Erzan'ın davasında yeni detaylar ortaya çıkardı.

Futbol Arenasında Yükselen Saadet Zinciri Skandalı: Bakanlık Olaya El Koydu
Spor
28-11-2023 15:24

Eski Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in adının geçmesiyle meşhur hale gelen olay, futbol camiasının ünlü isimlerini de içine alarak dikkat çekiyor.

Dava sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın müdahil olmasıyla birlikte, verilen paranın banka üzerinden değil de elden teslim edilmesi durumu da incelenecek. Toplamda 226 yıl hapis cezası istenen Seçil Erzan'ın yanı sıra diğer sanıkların da ağır cezalarla karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Davada adı geçen ünlü isimler arasında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Selçuk İnan, Fatih Terim gibi önemli futbol figürlerinin bulunduğu ifade ediliyor. Sanıklar arasında Ali Yörük, Kerem Can, Hüseyin Eligül, Nazlı Can, Atilla Yörük ve Asiye Öztürk'ün de yer aldığı belirtiliyor.

Davanın merkezindeki iddialar arasında, yatırımcılara yüksek kar vaadiyle "Fatih Terim Fonu" adı altında bir fon oluşturulduğu, ancak bu paranın aslında dolandırma amaçlı kullanıldığı yer alıyor. Bu fonun içinde yer alan ünlü isimlerin de dolandırıldığı ve toplamda 80 milyon dolara yakın bir miktarın kaybolduğu belirtiliyor.

YORUMLAR

Yükleniyor...