Gazze İçin Düzenlenen Konserde Okan Bayülgen'in Etkileyici Sözleriyle Alkış Topladı

Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıların katılımıyla gerçekleşen 'Gazze İçin Bende Oradayım' konseri, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze halkına yardım amaçlı düzenlendi.

Gazze İçin Düzenlenen Konserde Okan Bayülgen'in Etkileyici Sözleriyle Alkış Topladı
Magazin
21-12-2023 14:35

Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konserde elde edilecek gelir, Türk Kızılay'ı aracılığıyla Gazze'ye bağışlanacak.

Geceye katılan sanatçılar arasında Yavuz Bingöl, Emel Mathlouthi, Alim Kasımov, Azerin Fahir Atakoğlu, Audrey Woznıak, Okan Bayülgen, Murat Kekilli, Ercan Saatçi, Özhan Eren, Ahmet Koç, Elif Buse Doğan, Orhan Hakalmaz, Ali Mahsuni, Aykut Aslan, Oktay Üst, Berk Can Aslan, İbrahim Sadri ve Antakya Medeniyetler Korosu yer aldı.

Okan Bayülgen, konserde yaptığı konuşmada, "Unutmamalıyız, unutturmamalıyız ve gündemden hiç düşürmemeliyiz çünkü dünya seyirci kalıyor. Bir daha söyleyelim dünya seyirci kalıyor. Nasıl kalabiliyor, nasıl olur? Dolayısıyla biz ne kadar gündemimizde tutarsak, ne kadar çok hareket edersek, ne kadar çok sesimizi yükseltirsek o kadar önemli. Tek amacımız, en büyük amacımız tabii ki çocukları kurtarmak. Sesimizi yükseltmek lazım. Paylaşmak lazım ve gündemden hiç düşürmemek lazım. Yaşasın hayat, yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin" ifadelerini kullandı.

Konserin düzenlendiği geceye İstanbul Valisi Davut Gül ve Kızılay Genel Başkanı Fatma Meriç Yılmaz da katıldı. Ayrıca, Murat Kekilli ve Elif Buse Doğan da sahnede duygusal konuşmalar yaparak, Gazze'deki zulme dikkat çektiler.

YORUMLAR

Yükleniyor...