Mal Varlığına El Konulan Nez Demir İsyanda: Gözyaşları İçinde açıklama yaptı.

Kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamalarıyla gündeme gelen Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin mal varlığına el konulmasının ardından eski iş ortağı ve dostu olan Nez Demir'in de aynı soruşturmanın bir parçası haline geldiği açıklandı.

 Mal Varlığına El Konulan Nez Demir İsyanda: Gözyaşları İçinde açıklama yaptı.
Magazin
23-10-2023 14:42

Nez Demir, mal varlığına el konulmasının ardından çektiği bir videoyla bu duruma isyan etti ve mağduriyetini dile getirdi.

Demir, yıllar önce Dilan Polat'la birlikte açtıkları ortak işlerini 3 yıl önce kapattıklarını ve bu soruşturmanın şirketleriyle ilgili olmadığını belirtti. Ancak Nez Demir ve babasının mal varlığına el konulduğunu ifade etti. Gözyaşları içinde, arkada mağduru olduğunu vurgulayan Nez Demir, şu sözleri paylaştı: "Arkadaş kurbanıyım. Yeni şirketlerimin ismi geçen şirketlerle ilişkisi yok, 3 yıl önce olan ortaklıkta da bir sıkıntı yok. Devlet de diyor ki inceleyene kadar tedbirimi bir koyayım. Peki benim buradaki mağduriyetim ne olacak? Servetim yok, el koyulacak bir şeyim yok, böyle şeylerin içinde olmak bile onur kırıcı benim için. Ben bu incelemenin herkesten daha çok hızlı sonuçlandırılmasını istiyorum. Bana tedbir geldi 40 yıllık esnaf babama geldi, ben maaş ödüyorum, kira ödüyorum... Bütün yetkililere rica ediyorum, beni gözaltına da alabilirler, ifadeye de çağırabilirsiniz, koşa koşa gelirim lütfen."

Dilan ve Engin Polat çiftiyle ilgili vergi kaçakçılığı ve kara para aklama iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında, Nez Demir ve diğer şüphelilere de aynı suçlamalarla dair işlem yapıldığı açıklandı.

YORUMLAR

Yükleniyor...