Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Tarihi Karar: Suudi Arabistan ile Yeni Format Anlaşması

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Uluslararası İşbirliği Platformu ve Körfez Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen GCC-Türkiye Ekonomik Forumu'nda önemli bir açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Tarihi Karar: Suudi Arabistan ile Yeni Format Anlaşması
Spor
13-11-2023 15:37

Büyükekşi, Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını 5 yıl boyunca dörtlü bir turnuva olarak düzenleme kararı aldıklarını duyurdu. Panelde FIFA 2022 Katar Dünya Kupası İcra Kurulu Başkanı Nasser Fahad Al-Khater, Suudi Arabistan Spor Bakan Yardımcılığı Stratejik Planlama ve Yatırım Danışmanı Naif I. AlDossary ve İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Gabriele Gravine de yer aldı.

Büyükekşi, yeni formatla ilgili yaptığı açıklamada, "Suudi Arabistan ile Süper Kupa maçlarını 5 yıl boyunca dörtlü bir turnuva olarak düzenleme formatı için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bu modeli, İtalyanlar ve İspanyollar da Kral Kupası maçlarıyla yapıyor." dedi. Ayrıca, Türkiye'nin dünya sıralamasındaki konumunu yükseltmek ve Süper Lig'i tüm dünyaya tanıtmak amacıyla önemli adımlar atmaya devam ettiklerini belirtti.

Suudi Arabistan'ın futbola yaptığı büyük yatırımları vurgulayan Büyükekşi, dünya çapında tanınan transferlerle önemli bir konumda olduklarını ifade etti.

YORUMLAR

Yükleniyor...