Yeniden Refah Partisi, 1 Büyükşehir ve 4 İlçede AK Parti Adaylarını Geri Çekmesini İstiyor

Yerel seçimlere az bir süre kala, AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi, 1 Büyükşehir ve 4 İlçede AK Parti Adaylarını Geri Çekmesini İstiyor
Gündem
26-01-2024 13:43

Yeniden Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, yaptığı açıklamada, partilerinin Ankara ve İstanbul'da bazı ilçeleri istediklerini doğrulayarak, "İstanbul'da Arnavutköy, Sultangazi, Sultanbeyli; Ankara'da Pursaklar... Malatya'da çok güçlüyüz mesela, orayı alma durumumuz söz konusu, oradan da çekebilir adayını AK Parti." dedi.

Bekin ayrıca, AK Parti'nin Ankara, İstanbul, ve diğer 10 büyükşehirde destek verilmesi teklifini sunduğunu ve bu konuda somut teklifleri ilettiklerini belirtti. Ancak, henüz her iki parti arasında bir anlaşma sağlanabilmiş değil.

Bekin, "Hiçbir partinin arka bahçesi olmak istemediklerini" vurgulayarak, AK Parti'nin belediye meclis üyelikleri, grup başkanlığı, başkanvekilliği gibi pozisyonlarda işbirliği teklifinde bulunduğunu ifade etti. Bekin, "Genel seçime başka bir partinin listelerinden girmediğimizi, belediye seçimlerinde de başka partinin listelerinden girmenin etik olmadığını" belirtti.

Görüşmelerin devam ettiği ve zamanın daraldığı bir ortamda, her iki partinin de taleplerini müzakere ederek karara varacakları ifade edildi.

YORUMLAR

Yükleniyor...